Jednokierunkowa ul. Budowlanych w Gdańsku – objazd na trasie autobusów linii 810

Aktualności

Z dniem 23 stycznia br. planowane jest wprowadzenie zmiany organizacji ruchu w rejonie ul. Budowlanych w Gdańsku. Odcinek tej ulicy od ul. Nowatorów do ul. Słowackiego będzie wyłączony z ruchu dla pojazdów jadących w kierunku do Gdańska (ruch możliwy będzie wyłącznie dla pojazdów w kierunku Banina). Dla kierunku do Gdańska wyznaczono objazd ulicami Nowatorów, Kartuską i Obwodnicą Trójmiasta (drogą serwisową) – do zjazdu na ul. Słowackiego na wysokości marketu IKEA.

 

W związku ze spodziewanymi dużymi utrudnieniami z realizacją obecnego rozkładu jazdy poprzez możliwe zatory uliczne i opóźnienia spowodowanymi wydłużoną trasą przejazdu – skróceniu ulega trasa autobusów linii 810. Autobusy tej linii do odwołania nie będą tym samym obsługiwały odcinka od Wrzeszcza do Dworca PKS w Gdańsku Głównym (w obu kierunkach). Jednokierunkowa ulica Budowlanych wyłącza na odcinku do Gdańska obsługę przystanków (jednokierunkowo): „Gdańsk, Sąsiedzka” oraz „Gdańsk, Matarnia PKM”.

 

Godziny odjazdów z Kartuz do Wrzeszcza oraz z Wrzeszcza do Kartuz nie ulegają zmianie.

 

W przypadku przesunięcia terminu wprowadzenia zmiany organizacji ruchu w rejonie ul. Budowlanych, tak długo jak będzie to możliwe obowiązywać będzie stała trasa przejazdu dla naszych autobusów.

 

Zobacz rozkład jazdy zakładający zmianę trasy i objazd na trasie linii 810 obowiązujący od 23 stycznia 2023 r. do odwołania (kliknij tutaj).