Nowe połączenie autobusowe z Lęborka przez Godętowo, Rozłazino i Nawcz do gminy Linia w powiecie wejherowskim! Zmiana godzin odjazdów linii 4 z Lęborka od 10.01.2022 r.

Aktualności

Od poniedziałku 10 stycznia 2022 r. uruchomiona zostaje nowa linia autobusowa oznaczona numerem 50 na trasie:

Linia – Osiek – Nawcz – Kętrzyno – Dzięcielec – Rozłazino – Godętowo – Lębork

Rozkład jazdy dostępny jest już on-line na naszej stronie internetowej – kliknij tutaj.

Zobacz przebieg trasy autobusu linii 50 na schemacie komunikacji w gminie Linia (w powiecie wejherowskim). Wkrótce ruszy tam także komunikacja gminna o charakterze użyteczności publicznej. Połączenia na liniach 51, 52, i 53 – których głównym założeniem będzie obsługa szkół podstawowych na terenie gminy, ale będzie udostępniona także dla wszystkich mieszkańców, a autobusy uruchamiane także w godzinach pozalekcyjnych. Rozkłady jazdy tych linii opublikujemy niebawem wraz z informacją o jej starcie.

Nowa linia autobusowa, która oznaczona została numerem 50 funkcjonować będzie od poniedziałku do piątku. W kierunku do Lęborka nie obowiązuje wjazd pod dworzec kolejowy. Przystankiem docelowym jest pętla przy ul. Pionierów (Powiatowe Centrum Edukacji) – zespół szkół średnich. W kierunku powrotnym obowiązuje na linii 50 wjazd na dworzec w Lęborku. Tak jak w przypadku linii 4 w kursach skróconych w rel. Lębork – Sierakowice, dla linii 50 także obowiązuje odjazd
ze stanowiska numer 7 przy dworcu PKP.

Na linii 50 obowiązuje podstawowa taryfa opłat za przejazd – zgodnie z cennikiem. Sprzedaż biletów miesięcznych prowadzona jest we wszystkich naszych punktach sprzedaży w tym także w budynku dworca w Lęborku w kasie PKS Słupsk, w Sierakowicach i Kartuzach.

 


 

Zmiana godziny odjazdu autobusu linii 4 z Lęborka – z godziny 14:20 na 12:50

W związku ze zbyt zbliżonymi do siebie odjazdami autobusów linii 4 z Lęborka do Sierakowic popołudniu w okolicy godziny 14 – było: 13:55 i 14:20 zmianie ulega godzina odjazdu realizowanego dotychczas o 14:20na godzinę 12:50.

Szczegółowy rozkład jazdy linii 4 obowiązujący od 10.01.2022 r. – kliknij tutaj.