Objazd na trasie linii 2 i 9 w związku z zamknięciem ulicy Długiej w Kiełpinie

Aktualności

W związku z przebudową skrzyżowania ulic Długiej i Kartuskiej w Kiełpinie tj. budowa ronda; w terminie od poniedziałku 11 lipca br. do odwołania (przez okres prawdopodobnie do końca listopada) oraz w czwartek 7 lipca w godzinach 8:00-15:00 dojazd do Kiełpina z drogi wojewódzkiej nr 224 nie będzie możliwy.

Przystanek Kiełpino (przy wiacie vis a vis kościoła) i bowlingu „Dziki Zachód” oraz sali bankietowej „Dziki Sad” – będzie w tym czasie nieczynny.

Dojazd do Kiełpina (do centrum miejscowości) – wyłącznie autobusem linii 9. Dla linii 9 w kursach do i z Mezowa. Najbliższy obowiązujący przystanek w centrum Kiełpina – „Kiełpino, Dolna” tj. na wysokości cmentarza.

 

zmiany dla linii 2

W tym czasie autobusy linii 2 nie będą wykonywały zajazdu do Kiełpina.

Zawieszona zostaje obsługa przystanku „Kiełpino” (we wsi). Odjazdy w kierunku Kartuz i Ostrzyc realizowane będą wyłącznie z przystanku „Kiełpino, Bernardówka” na drodze Somonino – Kartuzy.

 

zmiany dla linii 9

W tym czasie autobusy linii 9 pojadą objazdem i dojadą jadąc od Kartuz do Kiełpina od przystanku Kartuzy, Kościerska ulicami Droga Leśna, Starowiejska, i Szkolną.

Nie będą obsługiwane przystanki na trasie linii 9:

-„Kiełpino, Leszno”;

-„Kiełpino, Kartuska”;

-„Kiełpino, Bernardówka”;

-„Kiełpino” (wieś).

 

Na powstałe utrudnienia nie mamy wpływu. W przypadku udrożnienia przejazdu (umożliwienia przejazdu ulicą Długą do Kartuskiej w obu kierunkach) choćby w ruchu wahadłowym – przywrócona zostanie obsługa przystanku Kiełpino dla obu linii – 2 i 9.