Przewóz bagażu

Przewóz rowerów, wózka dziecięcego / inwalidzkiego

 

Pragniemy poinformować, że wszystkie autobusy P.A. GRYF wyposażone są w miejsce umożliwiające przewóz wózka dziecięcego / inwalidzkiego (vis a vis drugich drzwi) oraz odpowiednio szerokie, dwuskrzydłowe drzwi wejściowe.

Autobusy są udostępniane do przewozu rowerów, przy czym pierwszeństwo w przewozie mają wózki dziecięce oraz inwalidzkie. Kierowca może odmówić przewozu rowerów w przypadku dużego zapełnienia autobusu (co zdarza się zwłaszcza w godzinach szczytu przewozowego, a na trasach atrakcyjnych turystycznie szczególnie w okresie ferii i wakacji). Rower należy postawić w środkowej części pojazd (tj. vis a vis drugich drzwi w miejscu na przewóz wózka), a jego właściciel zobowiązany jest do zabezpieczenia go w taki sposób, aby w przypadku np. nagłego hamowania lub innego zdarzenia losowego, przewracający się rower nie spowodował szkód u innych pasażerów lub w ich bagażu. Ze względów bezpieczeństwa przewożony rower nie może tarasować przejścia.

Przewóz rowerów – odpłatnie, obowiązuje opłata tzw. bagażowa (zgodnie z cennikiem).

Przewóz wózka dziecięcego, wózka inwalidzkiego – nie podlega opłacie.


Przewóz bagażu, rzeczy i zwierząt

 

Nie podlega opłacie przewóz bagażu i rzeczy.

Opłacie podlega przewóz zwierząt, przy czym powinny być one przewożone w specjalnej klatce lub na smyczy i w kagańcu. Za przewóz zwierząt pobierana jest opłata dodatkowa tzw. bagażowa (zgodnie z cennikiem).